No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Pioli: Fanella e Milanit është prestigjioze, shumë lojtarë më kanë befasuar

Pioli: Fanella e Milanit është prestigjioze, shumë lojtarë më kanë befasuar

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur në konferencë për shtyp para sfidës ndaj Sassuolos në transfertë, aty ku iu ka thurur elozhe djemve të tij për ndeshjet fantastike që kanë bërë së fundmi. Mes të tjerash, kreu i pankinës kuqezi tha: “Në këtë moment jemi më të njohur në fushë, në të njëjtën kohë shfaqjet e individëve janë rritur shumë.

Ekziston më shumë besim, tani e dimë se si të kapërcejmë momente të vështira sepse ka një vetëdije më të madhe. Shumë lojtarë po dëshmojnë se janë në një klub kaq të rëndësishëm dhe veshin një fanellë kaq prestigjioze.

Gjendja fizike? Po ecim shpejt, duke bërë kaq shumë pikë ishte e vështirë të parashikohej. Fizikisht jemi mirë, nuk jemi në rezervë. Por unë jam i bindur që dy ndeshjet e ardhshme janë ku do të na duhet të dëshmojmë se jemi një ekip i shkëlqyer. Pastaj do të mendojmë për dy ndeshjet e fundit”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments