No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Milot Rashica vazhdon karrierën në Bundesligën gjermane

Milot Rashica vazhdon karrierën në Bundesligën gjermane

Milot Rashica do të largohet nga Werder Bremeni këtë merkato, por do të vazhdojë të qëndrojë në Bundesligën gjermane.

Sipas lajmeve të fundit, sulmuesi i Kosovës ka arritur marrëveshje personale me Liepzigun dhe dëshiron të kalojë te kjo skuadër për sezonin e ardhshëm.

Sipas ekspertit të merkatos, Nikolo Shira, Rashica ka dhënë dritën jeshile dhe tani pritet të arrihet marrëveshja vetëm me Werder Bremenin.

Këta të fundit duan të paktën 30 milionë euro për të lënë të lirë sulmuesin dhe nuk kanë ndërmend të bëjnë asnjë ulje dhe Leipzigu është i detyruar të paguajë këtë shifër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments