No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kryetari i Vushtrrisë Xhafer Tahiri takoi krerët e FFK-së, bisedohet për investimet...

Kryetari i Vushtrrisë Xhafer Tahiri takoi krerët e FFK-së, bisedohet për investimet në stadium

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka pasur një takim pune me presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, Sekretarin e Përgjithshëm Eroll Salihu dhe presidentin e F.C Vushtrria Bajrush Kajtazi. 
Temë e diskutimit ishte investimi për Stadiumin e Qytetit të Vushtrrisë, investim i MKRS-së e që do të bëhet sipas standardeve të UEFA-s. 
Presidenti i FFK-së shprehu gatishmërinë e FFK-së që të përkrah këtë projekt.
Ekipi profesional i FFK-s137 do të bëjë vlerësim profesional të lokacionit aktual të Stadiumit “Ferki Aliu” dhe do të hartojë një raport për Komunën dhe MKRS-në para se të fillojnë investimet. 
Presidenti i FFK-së po ashtu shprehu mirënjohje dhe vlerësim nga FFK për investimet që Komuna i ka bërë deri më tani në infrastrukturën e futbollit, si me fushën ndihmëse në “Ferki Aliu” ashtu edhe në ndërtimin dy fushave të mëdha në projekt të përbashkët në Dobërllukë. 
Ndërkaq, kryetari Tahiri i rikonfirmoi drejtuesve të futbollit të Kosovës përkushtimin personal dhe të Komunës për të përkrahur maksimalisht klubin e Vushtrrisë dhe shkollat e futbollit në Vushtrri si qerdhe të talenteve të reja në futboll./Futbolli.info

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments