No menu items!
Ballina KRYESORE Koronavirusi prek edhe Drenicën

Koronavirusi prek edhe Drenicën

Pas rasteve me koronavirus në klubin e Flamurtarit, janë konfirmuar edhe dy raste në klubin e Drenicës. Bëhët fjalë për kapitenin e skuadrës, Azem Bejtën dhe Hys Tahiri, të cilët kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Për Insportin ekskluzivisht e ka konfirmuar kryetarja e klubit, Mihane Kodra.

Presidentjan e Drenicës, Mihane Kodra për të konfirmuar se klubi i Drenicës është prekur nga koronavirusi.

Kodra deklaroi se kapiteni i Drenicës, Azem Bejta dhe Hysen Tahiri janë në gjendje të mirë dhe në vetëizolim.

“Në klubin tonë kemi dy raste me koronavirus. Bëhët fjalë për Azem Bejtën dhe Hysen Tahiri. Bejta ka bërë testin dhe ka rezultuar pozitiv, sot kemi pranuar rezultatin, ndërsa Tahiri nuk është testuar por ka simptoma të forta”.

“Të them të drejtën futbollistët janë të shqetësuar por do t’ia dalim edhe kësaj sfide”, u shpreh ajo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments