No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Istogu e ka seriozisht, "blindon" 14 futbollistë

Istogu e ka seriozisht, “blindon” 14 futbollistë

Skuadra e Istogut ka ‘bombarduar’ duke vazhduar kontratat me shumë futbollistë. 14 është numri i lojtarëve që kanë vazhduar kontratën me ‘Troftat’. Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit istogas.

Më poshtë njoftimi zyrtar:

Istogu nënshkruan kontrata të reja me këta futbollistë

Klubi futbollistik ‘Istogu’ ju njofton se sot ka vazhduar kontratat me këta futbollistë:

Valmir Hajrizaj – 1 vjet
Dardan Podrimaj – 1 vjet
Egzon Kurteshi – 1 vjet
Ragip Mazrekaj – 1 vjet
Fatmir Rexhaj – 1 vjet
Kadri Kastrati – 1 vjet
Dardan Sekiraqa – 1 vjet
Qendrim Jahaj – 1 vjet
Qendrim Krasniqi – 1 vjet
Florent Rexhaj – 1 vjet
Herolind Zekaj – 1 vjet
Erjon Qeta – 1 vjet
Malsor Blakaj – 1 vjet
Mergim Qarri – 6 muaj

Nga ekipi i juniorëve, Bleon Alushaj ka kaluar tek ekipi i parë dhe ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare.

Ndërkohë ditë më parë klubi kishte nënshkruar kontratat edhe me këta futbollistë:

Marius Stephane – 2 vjet
Fabrice Boudega – 2 vjet
Faton Neziri – 2 vjet

Effa Dylan – huazim 1 vjeçar nga Ballkani.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Recent Comments