No menu items!
Ballina SUPERLIGA Daku ndjen presionin e gabimit me Prishtinën, presidenti Kabashi i jep përkrahje:...

Daku ndjen presionin e gabimit me Prishtinën, presidenti Kabashi i jep përkrahje: Forca luan!

Presioni i barazimit të Ballkanit me Prishtinën është vendosur mbi shpatullat e Mirlind Dakut, i cili devijoi topin e goditur nga Arbër Potoku, i cili po futej në rrjetë, për ta bërë atë të pavlefshëm.

Edhe pse në pamjet televizive dukej që topi kishte kaluar vijën, asistenti e anuloi golin pasi që gjilanasi ishte në pozitë jashtë loje.

Mbështetje sulmuesit i ka dhënë kryetari i klubit, Arsim Kabashi.

Përmes një postimi në Facebook, ai e ka mbështetur Dakun para dy ndeshjeve finale të kampionatit.

“Krenar me super Dakun. Forca luan”, ka shkruar Kabashi në postimin e tij.

Ndryshe, Daku nuk i ka përmbushur pritshmëritë pas transferimit te Ballkani në janar.

Gjithsesi, ai i ka para vetes dy finalet kampionale ndaj Gjilanit dhe Dritës, për ta “ndritur” aventurën në Suharekë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments