No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Conte: Na dëmtuan me kalendarin e ndeshjeve

Conte: Na dëmtuan me kalendarin e ndeshjeve

Me barazimin 2-2 më fushën e Romës u thotë lamtumirë ambicieve për titullin kampion në Serinë A, por katër javë para fundit zikaltrit sigurojnë matematikisht pjesëmarrjen në Champions sezonin e ardhshëm. Për këtë arritje, gjithsesi minimale për një ekip të madh si Interi, trajneri Antonio Conte u shpreh:

“Jemi kualifikuar para kohe me plot 14 pikë më shumë se vendi i pestë. Nëse kampionati ynë është poshtë pritshmërive, çfarë mund të thuhet për ekipet e tjera? Më duket se ka edhe ndonjë paramendim, si me kalendarin. Ne në periudhën vendimtare gjithmonë ndeshemi me ekipe që kanë pushuar më shumë,” – u shpreh Conte pas ndeshjes, duke theksuar se nuk ka çfarë t’u kërkojë më shumë futbollistëve të tij. – “Këta djem duhet të fitojnë eksperiencë dhe mësohen të luajnë disa ndeshje të veçanta. Skuadra duhet të përmirësohet sa i përket cilësisë dhe organikës si në faktorë të tjerë, por unë nuk mund t’u kërkoj asgjë lojtarëve.”

Duke iu kthyer polemikës së kalendarit, Conte vijon:

“U bë për të na vënë në vështirësi, gjithmonë kemi një ditë më pak për të pushuar krahasuar me shumë skuadra, duke luajtur në mbrëmje. Në fund, i paguan këto gjëra. Është hera e pestë që luajmë ndaj një skuadre që ka pushuar një ditë më shumë. Kur duhen bërë kompromise, e paguan gjithmonë Interi. Në fund, shuplakën e merr Interi. Nuk mund të mos e shihni atë që ka ndodhur.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments