No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Askush si Messi, 7 herë golashënuesi më i mirë i La Ligas

Askush si Messi, 7 herë golashënuesi më i mirë i La Ligas

Lionel Messi e mbyll La Ligan si golashënuesi më i mirë me 25 finalizime, katër më shumë se rivali i tij më i afërt, Karim Benzema, që nuk mundi ta gjente rrugën e rrjetës për 61 minuta që qëndroi në fushë në barazimin 2-2 të Realit në fushën e Leganes.

Kjo është hera e katërt radhazi dhe e shtata në karrierë, që “ylli” argjentinas fiton këtë çmim individual, duke thyer edhe rekordin e legjendës së Athletic Bilbaos, Telmo Zarra, i cili është shpallur gjashtë herë golashënuesi më i mirë i kampionatit spanjoll rreth 70 vite më parë.

6 herë fituesi i Topit të Artë ka shënuar deri tani 30 gola në të gjitha kompeticionet me Barçën, shifër që mund të përmirësohet në sfidën e kthimit me Napolin në Champions e më tej, sigurisht nëse “blaugranat” do të kualifikohen.

25 golat në La Liga Messi i ka shënuar në 16 nga 33 ndeshje ku është aktivizuar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments