No menu items!
Ballina KRYESORE Zeka i ‘89-shit: Ata që po flasin, le ta shikojnë si ka...

Zeka i ‘89-shit: Ata që po flasin, le ta shikojnë si ka përfunduar ndeshja Flamurtari – Dukagjini!

Drejtori i Departamentit të Sportit në MKRS, Ibër Alaj, ka konfirmuar fillimin e hetimeve për kurdisjen e ndeshjes Trepça‘89 – Llapi. Alaj ka theksuar në RTK që janë në koordinim me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe po e hetojnë këtë ndeshje. “Ka pasur elemente që e bëjnë të dyshimtë këtë ndeshje dhe ne jemi duke e hetuar”, deklaroi Alaj. “Përpos këtij takimi, janë të dyshimta edhe disa ndeshje tjera”, shtoi ai, transmeton Olle. Ndryshe, për takimin në fjalë ka pasur shumë reagime nga opinioni sportiv në vend.
Në fakt, rezultati 5:4 dhe reagimet teatrale të lojtarëve në fushë, s’lënë hapësirë të mendosh ndryshe.
Megjithatë, kryetari i Trepçës’89, Abedin Zeka, ka garantuar në pastërtinë e ndeshjes. “E kisha lutur prokurorinë dhe gjithë sportistët që të fillojnë hetimet ndaj kësaj ndeshje por edhe gjitha ndeshjeve tjera. Unë tash po e kuptoj që Trepça’89 po i pengojka dikujt me qenë në Superligë. Trepça’89 nuk po bojka me fitu dhe po dashka vetëm me hup. Ne humbëm pikë me Vushtrrinë e Dukagjinit dhe ata njerëz që po shkruajnë nëpër Facebooka dihet kush janë”, ka thënë Zeka, për të shtuar: “Le të kthehen vetëm një javë më herët dhe ta shikojnë si ka përfunduar ndeshja Flamurtari – Dukagjini. Ai djali që ka shkruar është dashur të shkruaj edhe për atë ndeshje. Unë ju them se nëse ka diçka të vërtetë, jo vetëm 8 vite por 80 vite do të shkojë në burg”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments