No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Video: Fluturimi i frikshëm i Marquez, kampioni thyen krahun

Video: Fluturimi i frikshëm i Marquez, kampioni thyen krahun

Pista e shtëpisë në Spanjë nuk i solli shumë fat djaloshit të shtëpisë Marc Marquez. Ky i fundit përjetoi një aksident të tmerrshëm që i ka shkaktuar shumë dëmtime. Ai fluturoi disa metra në ajër gjatë një tentative për parakalim.

Ai u mundua të kalonte Vinales për t’i rrëmbyer vendin e dytë në renditje, por gjithçka shkoi keq, pasi humbi kontrollin e makinës vetëm 4 xhiro para fundit. Marquez fluturoi jashtë pistës, madje rrota e motorrit e përplasi sërish në rënie duke i shkaktuar dëmtime në trup.

Spanjolli ka fraktura në krahun e tij që e mori gjatë goditjes dhe duhet të futet në operim. Ai ka thyer krahun e djathtë. Një lajm shumë i keq ky për pilotin që luftonte për titullin kampion dhe këtë vit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments