No menu items!
Ballina KRYESORE Progni: Nuk e prisja një futboll kaq të mirë në Kosovë

Progni: Nuk e prisja një futboll kaq të mirë në Kosovë

Sulmuesi i Gjilanit, Gerhard Progni, ka thënë se kampionati i futbollit në Kosovë ka dalë shumë më cilësor e më interesant se sa ai e ka pritur kur iu bashkua këtij klubi.
“Të them të drejtën nuk e prisja kaq mirë, por realisht po kënaqem edhe me ekipin edhe me presidentin e klubit, por edhe me kampionatin. Sinqerisht e kam menduar më të lehtë futbollin këtu, por që në ndeshjen e parë kur kemi humbur me Trepçën’89 e pashë që luhet edhe këtu futboll jo vetëm në Shqipëri”, ka theksuar Progni në Klan Kosova, transmeton Futbolli.info.
Ai tutje ka thënë se në Kosovë ka shumë talente dhe në një të ardhme të afërt mund t’ia kalojë edhe kampionatit shqiptar.
“Talente këtu ka më shumë, por në Shqipëri ka më shumë profesionalizëm. Këtu disi luhet më lirshëm. Fitorja në derbi? Më shumë jam i kënaqur për tifozët sepse e kanë pritur. E rëndësishme është që fituam sepse objektivi është Evropa”, ka nënvizuar Progni.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments