No menu items!
Ballina Opinione Po shkuam në raportimet e Sport Radar na hëngër dreqi!

Po shkuam në raportimet e Sport Radar na hëngër dreqi!

Shkruan: Driton LATIFI
Dje derbi gjilanas duket se shpetoi veten dhe futbollin e Kosoves, besoj se ajo qe kam thene gjithmone ti japim rastin futbollit ne loje u verejt me se miri, por jo ne te gjitha ndeshjet veq kesaj “argumentet” e qakejve se Federata qenka gjithmone fajtore rrane ne uje, apo nashta keni ekuacione qe kane vdeke moti qe ne fillim te 2000-tave, kur shkaterronit cdo shprese te dikujt qe luftonte me nder sikur ai Super Gjilan i atyre viteve, i cili besoj se ishte edhe me mire se ky i ketij stinori.
Disa “talente” te reja u shfaqen ne Mitrovice ndonese nuk pati transmetim ajo loje po takimi ne “Xhemajl Ibish”, dikush u mundua te godas kuqezinjte qe nuk i shkojne per shtati, por pesoi autogol…
Prokurori serish leshoi mesazh, por futbolli kosovar kerkon me shume hulumtime.
Mos te harrojne klubet e njerzit qe i bejne keto ta harrojne qe lejojme te sjellin nje Shqiperi te futbollit ketu, ka nje agjenci Sport Radar qe po pergatit dosjet, po shkuam ne raportimet e tyre na hengri dreqi… nje kampionat te perseritur shqiptar me defekte kurdisje do ta vuajme gjate…
Follirantat e shehrit te madh vazhdojne me bilancin e tyre pozitiv me moton “me rendesi pjesemarrja”, gjithmone ekziston kampionati i radhes per ata, deri sa dikush ta kuptoj se diqka duhet ndryshuar ne krye aty prej nga qelbet edhe peshku…
Dy javet e fundit mund te jene interesante, por per vete shoh ekipet gjilanase ne pozitat 1 dhe 2, e meritojne kane investuar shume dhe vet qyteti prej vitesh frymon me ato ngjyra.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments