No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Man.United blindon sulmuesin e ri, rinovim me rritje rroge

Man.United blindon sulmuesin e ri, rinovim me rritje rroge

Manchester United pritet t’i ofrojë një kontratë të re Mason Greenwood. 18-vjeçari kontratën e tij para 9 muajsh deri në vitin 2023, por drejtuesit dhe i riu do të rinovojnë sërish.

Greenwood do të fitojë 40 mijë paundë në javë. Një shifër shumë e majme duke parë dhe moshën e re të futbollistit. Trajneri Ole Gunnar Solskjaer është shumë i kënaqur nga paraqitjet e futbollistit të tij dhe i ka dhënë formacionin.

Golat dhe përformancat e Greenwood kanë bërë që drejtuesit të mendojnë për të rritur përfitimet e futbollist të ri. Anglezi pritet të mos bëjë rezistencë dhe të firmosë kontratën e re me “Djajtë e kuq”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments