No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kelmendi ngre alarmin: Nëse vërtetohet se e trukuan ndeshjen Trepca-Llapi, dikush do...

Kelmendi ngre alarmin: Nëse vërtetohet se e trukuan ndeshjen Trepca-Llapi, dikush do t’i “hajë” 8 vite burg

Ndeshja e futbollit në mes të Trepcës dhe Llapit e cila përfundoi me rezultat tenistik 5:4, është bërë subjekt i një zhurme dhe pakënaqësie të madhe tek simpatizantët e futbollit në Kosovë, kjo për shkak se ka dyshime të bazuara sipas të pa kënaqurve.

Në ndeshjen në të cilën deri në minutën e ’90 po udhëhiqnin llapjanët me rezultat 3:4, e në 3 minutat shtes ai rezultat u përmbys në favor të Trepcës, duke u mbyllur takimi 5:4.
Në lidhje me atë se cfarë parasheh ligji për individët të cilët janë të përfshirë në manipulime apo në kurdisje të ndeshjeve, Kelmendi për “Presheva Jonë” ka thënë se dënimi mund të jetë deri në 8 vite burgim efektiv.
“Nëse ka elemente të veprës penale, secili person që është i përfshirë, mund të dënohet sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Dënimet janë si me gjoba, ashtu edhe me burgime, njëkohësishtë. Dënimet me burgim mund të shkojnë deri në 8 vite”, është shprehur Besim Kelmendi, prokurorë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments