No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Fiorentina ndez motorët, gati dy goditjet në merkato

Fiorentina ndez motorët, gati dy goditjet në merkato

Klubi viol i Fiorentinës ka filluar peshkimin në Gjermani, pas afrimit të Francezit Ribbery tani është në gjurmët e Mario Gotze lojtarit që i dha kupën e botës panzerave me golin e tij në fundin e ndeshjes me Argjentinën.

Lojtari i cili ndiqet nga Sevilla dhe Monaco është pjesë e planeve të Fiorentinës sezonin e ardhshëm, afrimi i tij mundet të sigurohet nga njohja dhe miqësia që ai ka me Ribbery.

Në Itali janë të sigurt që ai do të bashkohet me skuadrën viole, por jo vetëm sepse pas tij është Mario Mandzukic të dy ish-lojtarë të Bayern Mynchen.

Këtë sezon Fiorentina ndodhet në vendin e 13-të, shumë poshtë në tabelë dhe larg pritshmërive nga pronarët e klubit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments