No menu items!
Ballina Opinione Batatina i ka zakonisht dy opsione për t'u arsyetuar!

Batatina i ka zakonisht dy opsione për t’u arsyetuar!

Shkruan: Kushtrim Maliqi

Tahir Batatina alias “Jose Mourinho” i futbollit kosovar, me gjase ka vendos me e batis KF Llapin.

Ai, zakonisht i ka dy opsione per me u arsyetu nga deshtimi:

1: Kur humb per shkak se mundin, e akuzon kryetarin Agim Ademi se gjyqtaret kane qene te porositur.

2: Kur humb edhe pse mundet me fitu, me ekipe te dobta, kete e bene sepse i trukon ndeshjet.

Prokurori Besim Kelmendi deklaroi se eshte duke e trajtuar seriozisht ndeshjen Trepça 89 – KF Llapi dhe nese ka mjafte deshmi, dashakeqinjet e sportit te Kosoves do te ndeshkohen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments