No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 50 milion për Benzema dhe akord me CR7, merkato e flaktë në...

50 milion për Benzema dhe akord me CR7, merkato e flaktë në Angli

Cristiano Ronaldo, edhe pse 35 vjeç, ende kërkohet në merkato. Sulmuesi i Juventusit mund të jetë afrimi i madh i Newcastle United dhe Don Balon në Spanjë raporton se portugezi ka një marrëveshje drejtuesit e rinj që pritet të marrin drejtimin e “Qymyrxhinjve”. Paratë nuk mungojnë, ndërkohë që raportohet se do nënshkruhet një kontratë e vlefshme për dy vite.

Ronaldo do të ketë mundësinë e rishikimit të së ardhmes së tij pas një viti, kur edhe mund të zgjedhë të provojë të luajë në MLS. Atje sulmuesi mendon të mbyllë karrierën. I njëjti burim raporton edhe për një tjetër lajm të bujshëm dhe bëhet fjalë për një sulmues që Ronaldo e njeh mirë.

Newcastle kërkon t’i ofrojë një sfidë të re francezit të Real Madrid, Karim Benzema. Klubi anglez e ka projektuar si sulmuesin kryesor të skuadrës dhe është gati të ofrojë 50 milion euro për shërbimet e goleadorit. Një shumë e konsiderueshme, kur bëhet fjalë për një 32-vjeçar, i cili ndoshta ka nevojë për një sfidë të re pasi ka fituar çdo gjë me Realin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments