No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi: Nuk dorëzohemi deri në fund

Munishi: Nuk dorëzohemi deri në fund

Ballkani i Suharekës ka bërë një hap fals në luftën për titullin kampion, derisa në kuadër të xhiros së 31-të ka barazuar në shtëpi me Prishtinën (2-2).

Megjithatë, tekniku i kësaj skuadre, Ismet Munishi, ende nuk është dorëzuar në luftën për titullin kampion.

“Në pjesën e parë luajtëm mirë, krijuam raste dhe realizuam. Më pas bëmë disa lëshime edhe që na kushtuan, por të paktën po luajmë futboll cilësorë dhe njerëzit po kënaqen duke na shiquar. Ne nuk do të dorëzohemi deri në fund për titullin kampion, pasi që kemi gjasa matematikore”, ka theksuar Munishi për “Super Sport Kosova”.

“Ne do të shkojmë në çdo ndeshje për të luajtur futboll dhe nuk do të dorëzohemi deri në fund”, ka përfunduar Munishi.

Ballkani tashmë ka zbritur në pozitën e tretë të renditjes tabelare me 63 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments