No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Interi rigjen yllin e mesfushës, gati për Romën

Interi rigjen yllin e mesfushës, gati për Romën

Nxitimi i fundit, me ëndrrën e titullit në sfond. Pas momenteve të vështira me Bologna dhe Verona, ka lajmë të mira për zikaltrit. Trajneri Antonio Conte “përqafon” sërish Nicolò Barella, që më në fund është riaftësuar.

Ish-mesfushori i Cagliari kishte pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e djathtë. Interit i është dashur të bëjë pa të në katër ndeshjet e fundit. Për transfertën kundër Romës, lojtari i datëlindjes 1997 do të jetë i disponueshëm.

Ndërkohë, situata e Romelu Lukaku, i cili ka mbetur jashtë dy ndeshjeve të fundit, do të duhet të vlerësohet. Conte shpreson që ta ketë në dispozicion sulmuesin belg. Në “Olimpico” është sprova e fundit për titullin. Kuptohet, me shpresën se Juventusi do të vijojë me hapa të tjerë falsë, sin ë tri ndeshjet e fundit, kur nuk ka fituar dot.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments