No menu items!
Ballina KRYESORE Gjilani fiton derbin, Ballkani vetëm baras me Prishtinën

Gjilani fiton derbin, Ballkani vetëm baras me Prishtinën

Java e 31-të e Superligës së Kosovës në futboll ashtu siç është pritur ka sjellë disa ndeshje të jashtëzakonshme dhe mjaft interesante.

Padyshim vëmendja ishte Gjilan aty ku u ballafaquan Drita e Gjilani e cila mbyllet me rezultat 0:2 për ta ndezur maksimalisht luftën për titull.

Një sfidë joshëse është zhvilluar në Therandë ku Ballkani e Prishtina u ndeshën ndërmjet veti por nuk sollën fitues pasi ndeshja u mbyll me rezultat 2:2.

Një fitore të madhe ka marrë edhe Flamurtari ndaj Feronikelin (1:0), sikurse edhe Trepça’89 ndaj Llapit me rezultat 5:4.

Fitore në luftë për mbijetesë ka marr edhe Drenica që e mposhti Vushtrrinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Recent Comments