No menu items!
Ballina KRYESORE Drita-Gjilani, derbi më i rëndësishëm i viteve të fundit

Drita-Gjilani, derbi më i rëndësishëm i viteve të fundit

Në kuadër të javës së 31-të të Superligës së Kosovës në futboll, në pasditën e sotme do të zhvillohen gjashtë ndeshje tejet interesante.

Të gjitha ndeshjet e kësaj xhiro do të zhvillohen sot me orar të njejtë, saktësisht nga ora 17:00.

E gjithë vëmendja e futbolldashësve sot do të jetë në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku Drita dhe Gjilani do të përballen mes vete në “Derbin e Anamoravës”.

Rivaliteti mes dy skuadrave në fjalë ka qenë gjithmonë i madh, por tani duket të jetë edhe më i madh për faktin se si Drita, ashtu edhe Gjilani po luftojnë për titullin e kampionit këtë edicion.

Nga ana tjetër, ndeshje interesante do të zhvillohet edhe në stadiumin e qytetit në Suharekë, ku Ballkani është nikoqir i FC Prishtinës.

Ballkani i Ismet Munishit gjithashtu po lufton për titullin e kampionit këtë edicion, derisa FC Prishtina është eliminuar nga gara pas humbjes nga Gjilani (2:1) dhe barazimit me Dritën (1:1).

Në pjesën e poshtme të tabelës, Trepça’89 do ta luajë një ndeshje vendimtare kundër Llapit, ku vetëm fitorja e shpëton nga rënie prej elitës, derisa Flamurtari do të ketë punë me Feronikelin në kryeqytet.

Drenica e pret Vushtrrinë në Skënderaj, kurse, Ferizaj do të luajë përballë Dukagjinit në “derbin e skuadrave të dorëzuara për mbijetesë”.

IPKO SUPERLIGA – JAVA 31

17:00 DRITA – GJILANI

17:00 BALLKANI – PRISHTINA

17:00 FLAMURTARI – FERONIKELI

17:00 TREPÇA 89 – LLAPI

17:00 FERIZAJ – DUKAGJINI

17:00 DRENICA – VUSHTRRIA

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments