No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bartomeu nuk nxitohet, Quique Setien mbetet në krye të Barçë

Bartomeu nuk nxitohet, Quique Setien mbetet në krye të Barçë

Quique Setien mbetet trajner i Barcelonës, të paktën për momentin. Sipas “El Mundo Deportivos”, tekniku ka marrë besimin e presidentit Josep Maria Bartomeu pas një takimi të gjatë kokë më kokë mes tyre.

Setien ka dhënë shpjegimet e tij për disfatën e papritur kundër Osasunas, që solli edhe reagimin e ashpër të Lionel Messit, i cili tundi nga themelet ambientin “blaugrana”: “Ose ndryshojmë diçka, ose do të humbasim edhe ndeshjen kundër Napolit.”.

Pasi qarkulluan thashethemet për emërimin e mundshëm të Laurent Blanc apo promovimin e trajnerit të Barçës B, García Pimineta, në fund nuk pati revolucion dhe Setien do të jetë në vendin e tij, në stol, më 8 gusht, pikërisht për ndeshjen kundër Napolit në Ligën e Kampionëve.

Në ndërkohë, skuadra do të ketë pesë ditë pushim pas ndeshjes së të dielës në fushën e Alaves dhe stërvitjes të hënën dhe të martën, për t’u rikthyer më pas në stërvitje më 27 korrik, për përgatitjes në kuadër të sfidës me të kaltrit e Rino Gattusos.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments