No menu items!
Ballina KRYESORE Ish-futbollisti i Superligës akuzon Llapin e Trepçën'89 për kurdisje!

Ish-futbollisti i Superligës akuzon Llapin e Trepçën’89 për kurdisje!

Ish-futbollisti kosovar, Fidan Hasani, ka ngritur dyshimet se ndeshja mes Trepçës ’89 dhe Llapit ishte e kurdisur, shkaku i rrjedhës së ndeshjes të zhvilluar në stadiumin “Riza Lusha” në Mitrovicë.

Xhiroja e 31-të e Superligës së Kosovës mori vëmendje të madhe nga tifozët e futbollit shkaku i dy derbive Drita – Gjilani dhe Ballkani – Prishtina. Megjtihatë, pas përfundimit të ndeshjes është komentuar mjaft shumë përballja mes Trepçës ’89 dhe Llapit.

Ndeshjen e fitoi Trepça ’89 me rezultat 5:4, ndërsa rezultati u përmbys në kohën shtesë të ndeshjes, që shkoi deri në dhjetë minuta lojë.

Kjo ka bërë që të ngrihen akuza për kurdisje të ndeshjes, pasi që Llapi ndodhet jashtë rrezikut për rënie nga liga, ndërsa Trepçës ’89 i duhej fitorja për të mbijetuar në Superligë.

“Super ndeshja qe as DigitAlb nuk e dha direkt Trepça ’89 – Llapi që u luajt 100 minuta. Miqësore, vëllazërorë, që u kthy në hendboll, po u luajtën 100 minuta e në fund u kry 5:4”, ka shkruar Hasani.

“Por kujdes, ndeshja deri në minutën e 90-të ishte 4-3 për Llapi. 10 minuta shtesë, dy gola dhe fitore për Trepçen 89 Golat minutat 92 dhe 98”.

“Ai pretendenti për kryetar të FFK-së keq e ka leshu bajrakun sot. Keq se krejt Kosova e din cka din ti me ba në këso lojë…!! A keni ftyr me fol maa marreee !!!!!”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona afër bankrotimit… Zbulohet dëmi që ka shkaktuar Bartomeu

Barcelona po kalon një krizë ekonomike të paparë. Kjo dallohet edhe te lajmi i konfirmuar nga raporti vjetor financiar i klubit blaugrana, i cili...

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Recent Comments