No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Skuadrat e NBA-it spiunojnë njëra-tjetrën për shkelje të rregullave anti-Covid

Skuadrat e NBA-it spiunojnë njëra-tjetrën për shkelje të rregullave anti-Covid

Grumbullimi i 22 skuadrave të NBA-së në një kampus të vetëm ka bërë që mes tyre të nisë një luftë nervash. Kjo gjë kuptohet nga numri i konsiderueshëm i telefonatave anonime që vijnë në numrin e vënë në dispozicion nga NBA për të denoncuar personat që shkelin rregullat anti-Covid.

Në këtë numër telefoni mund të telefonojnë vetë lojtarët, trajnerët apo punonjësit, për të sinjalizuar të gjithë ata që shkelin rregullat apo i evitojnë ato, gjatë kohës që ndodhen të grumbulluar në Orlando.

Në 24 orët e fundit telefonatat kanë qenë të shumta. Mes baskebollistëve që janë dënuar për shkelje të rregullave është edhe Dwight Howard i Lakers, fajtor se nuk mbante maskë teksa ecte në hotel. Lajmin e konfirmoi vetë Howard në një konferencë për shtyp.

Por ka edhe nga ata që e përdorin këtë linjë telefonike për të fituar titullin kampion në NBA. Trajneri i Clippers, Doc Rivers, tha se ka sinjalizuar LeBron James që ka shkelur rregullat dhe se së shpejti do të sinjalizojë trajnerin e Spurs, Gregg Popovich.

“Po përpiqem t’i përfshij të gjithë, që të dënohen sa më shumë dhe skuadra ime të jetë më e kompletuara në fushë”, tha Rivers.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments