No menu items!
Ballina KRYESORE Klubet e futbollit te ne nuk i shikojnë dështimet e veta, por...

Klubet e futbollit te ne nuk i shikojnë dështimet e veta, por e shajnë Federatën!

Shkruan: Adem Haliti

Tri xhirot e fundit të IPKO Superligës në futbollin e Kosovës janë shumë të rëndësishme për vendin tonë.

Një kampionat me shumë tensione, me shumë polemika si nga mediat, ashtu edhe nga skuadrat dhe federata, shumë pa kënaqësi shumë pa rregullsi, shumë spekulime edhe nga mediat, sepse edhe këto të fundit nuk ishin në nivelin e detyrës.

Një gjë interesant në Kosovë është se sezoni pranveror dallon nga ai vjeshtor.

Në këtë sezon të futbollit edhe trajnerët janë kyçur në Federatë apo ndoshta të gjithë duan të jenë pjesë e FFK’së. As një klub nuk e ka ndrequr hierarkinë e skuadrës së vet, por si me sulmu Federatën e me shpëtu nga dështimi i vet.

I imagjinoj se në futbollin moderne në botë, në media nuk sheh drejtor sportiv duke analizuar dhe duke u shtyrë me tjerët apo edhe duke e shrëa Federatën.

Vetëm në Kosovë ndodh që askush s’e pranon fajin e vet, por vetëm me barrë të Federata. Kjo jemi shoqëria jonë, mbijetojmë duke folur për tjerët e rezultati kërku hiq.

Me të vërtetëm që 20 vjet e njëjta çorbë. Krejt folin për të ardhme e kërkush s’punon për të ardhmen.

Kjo është Kosova, vetëm kush-kënd po e eliminon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments