No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Gllareva pret trajnerin e Kosovës në zyren e tij në Greqi!

Gllareva pret trajnerin e Kosovës në zyren e tij në Greqi!

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, është pritur nga Fitim Gllareva, shef i Zyrës për Marrëdhënie Ekonimike dhe Tregtare e Kosovës në Greqi.

“Trajneri Marmarinos, përveç kontributit në zhvillimin e basketbollit në Kosovë, përmes intervistave për mediat greke po vazhdon të paraqes vendin tonë ashtu siç është,i hapur dhe mikpritës për njerëz vullnetmirë”, ka shkruar Gllareva në rrjetet sociale.

Marmarinos ka nisur vitin e kaluar eksperiencën te Kosova.

Kurse, në vetëm dy takime ai ka bërë që Kosova të jetë më ndryshe se herave tjera.

Ai ka drejtuar në dy ndeshje Kosovën dhe ka dy fitore, ndaj Islandës dhe Luksemburgut.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments