No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dy futbollistë nga Suedia i thonë "Po" Kosovës U21

Dy futbollistë nga Suedia i thonë “Po” Kosovës U21

Dyvfutbollistë të rinj që bëjnë karrierë në Suedi, do të bashkohen me përfaqësuesen U-21 të Kosovës.

Këtë për KP e ka bërë të ditur Zgjim Sojeva, menaxher i Kosovës U-21. Bëhet fjalë për futbollistët Edi Sylisufaj dhe Lorik Ademi. Ata pritet të bashkohen me shpresat vitin tjetër, pasi të kompletojmë dokumentacionin.

Sulmuesi Sylisufaj është 20-vjeçar, kurse Ademi është 18-vjeçar.

Sylisufaj luan për Falkenbergun në elitën e Suedisë. Ka shënuar dy gola në gjashtë paraqitje këtë edicion. Më parë ka luajtur për Suedinë U-17.

Ndërkohë Ademi është mesfushor dhe po ashtu luan për Falkenbergun. Ka pesë paraqitje këtë edicion në Allsvenskan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments