No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bekim Isufi i jep përparësi Dritës në derbi

Bekim Isufi i jep përparësi Dritës në derbi

Java e 31-të e elitës së futbollit kosovar mund të përcaktojë gjithçka sa i përket fatit të këtij edicioni.

Padyshim, vëmendja është në Gjilan aty ku zhvillohet derbi i madh shqiptar ndërmjet Dritës e Gjilanit, dy skuadra këto nga Anamorava që po e kërkojnë titullin e kampionit.

Një fitore e Ditës pothuaj do të sqaronte gjithçka, ndërsa çdo rezultat tjetër vetëm sa do ta ndezë në maksimum garën.

Trajneri gjilanas, Bekim Isufi në një bisedë ka folur për këtë takim derisa për një nuancë ka favorizuar skuadrën e Dritës.

“Ndeshje e cila pas shumë viteve i ballafaqon dy skuadrat që kanë ambicie të njëjta”, ka thënë fillimisht Isufi, duke folur më pas për shanset e dyja skuadrave.

”Shoh përparësi te Drita për shkak përvojës dhe derbive të luajtur të lojtarëve, por edhe Gjilani në këto dy ndeshjet e fundit tregoi pjekuri. Në këtë ndeshje barazimi nuk do i konvenon Gjilanit ndërsa për Drita prapë do të mbetet aty në vendin e parë”, ka thënë Isufi për “Zeri” i cili e sheh si ndeshje përcaktuese.

”Ndoshta mund të jetë përcaktuese për Dritën për kampionat. Në anën tjetër për Gjilanin fitorja i jep shpresë dhe i rrit ëndrrat për kampion, ndeshje për ndeshje”, ka përfunduar Bekim Isufi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments