No menu items!
Ballina KRYESORE Batatina: T’i marrim tri fitore radhazi dhe të renditemi tek 5 skuadrat...

Batatina: T’i marrim tri fitore radhazi dhe të renditemi tek 5 skuadrat e para

Skuadra e Llapit është mysafire e Trepçës ’89, në duelin e vlefshëm për javën e 31-të në Superligë.

Takimi zhvillohet të shtunën nga ora 17:00, në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë.

Para kësaj sfide për inFokus ka folur trajneri i Llapit, Tahir Batatina.

Tekniku llapjan ka paralajmëruar ‘minatorët’ , duke kërkuar triumf në këtë ballafaqim.

Madje Batatina synon tri fitore në tri xhirot e fundit për të përfunduar në pozitën e 5-të, pasi siç thotë nuk po mund ta sheh Llapin në vendin e 6-të.

“Nuk do të jetë ndeshje e lehtë, duke e parë pozitën e Trepçës ’89, por ne jemi të kompletuar si skuadër dhe kërkojmë të jemi sa më lartë në tabelë, ti marrim tri fitore radhazi dhe të renditemi tek 5 skuadrat e para, sepse është viti i parë pas rikthimit të Llapit në Superligë që jemi në pozitën e gjashtë në tabelë, ku nuk po mundem ta shoh Llapin këtu, sepse gjithmonë kemi qenë tek tri skuadrat e para dhe në luftë për titull”, deklaroi Tahir Batatina.

Para kësaj përballje Llapi renditet i 6-ti me 42 pikë, ndërsa Trepça ’89 e 9-ta me 35 sosh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments