No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mandzukic nis bisedimet për t’u kthyer në Serie A!

Mandzukic nis bisedimet për t’u kthyer në Serie A!

Mario Mandzukic po kalon një periudhë pushimesh pasi u lirua nga Al Duhail, por ai duket se është i gatshëm të kthehet në Itali. Sulmuesi kroat po negocion, përmes agjentëve të tij, me Fiorentinën.

Në pjatë ka një kontratë 2-vjeçare me mundësi për vitin e tretë, me rreth 3 milion euro në sezon si propozim nga klubi vjollcë.

Ideja është joshëse për Mandzukic i cili do të ishte i gatshëm të luante në Serie A sërish, por mund të duhen disa ditë për të kuptuar se cilat oferta të tjera do të paraqiten, si për shembull Interi i Antonio Contes, që po kërkon një zëvendës Lukaku.

Kujtojmë që Lukaku la Italinë dhe Juventusin pasi nuk ishte më në planet e klubit bardhezi dhe u transferua në Katar për 5.5 mln euro si vlerë kartoni dhe 10 mln euro për një sezon e gjysmë që do të fitonte bomberi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments