No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Flamengo bën ligjin në Brazil, fiton titullin e 36-të kampion

Flamengo bën ligjin në Brazil, fiton titullin e 36-të kampion

Ekipi i Flamengo ka fituar titullin kampion në Brazil për të 36-ën herë në historinë e tij. Skuadra braziliane fitoi 2-1 takimin e parë ndaj Fluminense dhe më pas 1-0 edhe atë të kthimit në finalen e dyfishtë.

Dy fitore që i japin titullin kampion të kampionatit “carioca” skuadrës së Flamengo, që këtë sezon ka fituar edhe Kupën Libertadores, Recopa dhe Superkupën braziliane.

Skuadra braziliane drejtohet nga trajneri portugez Jorge Jesus, që ka treguar se është njeriu i duhur për Flamengo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Moratti jep një lajm të keq për tifozët e Interit dhe del kundër ndryshimit të bujshëm

Massimo Moratti ka dhënë një intervistë për Tuttosport, në të cilën ka folur për të tashmen dhe të ardhmen e Inter-it. Në lidhje me fitoren...

Një portier francez në prova te Ballkani

KF Ballkani vazhdon të mbetet në ndjekje të një portieri për stinorin pranveror. Trajneri i ri, Bledi Shkëmbi nuk bindet vetëm nga Kenan Haxhihamza dhe...

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

Recent Comments