No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Federer: Ky turne më mungon shumë, dua të jem aty vitin tjetër

Federer: Ky turne më mungon shumë, dua të jem aty vitin tjetër

Roger Federer pranon se të mos luajë në grand slam të Wimbledon këtë vit e ka mërzitur shumë. Ky është turneu i tij i preferuar, aty ku zvicerani ka triumfuar 8 herë në karrierën e tij, ndërkohë që në total ka fituar 20 grand slam.

Gjithsesi, koronavirus bëri që organizatorët e turneut londinez ta anullojnë atë, ndërsa vetë Roger të “dorëzohet”, duke zhvilluar një operacion të dytë. Numri 4 në botë pritet të rikthehet në fushë në janar të 2021-shit.

“E pranoj që Wimbledon më mungon shumë. Për këtë arsye po punoj fort, që të jem aty vitin tjetër. Unë po rikuperoj dhe shpresoj në janar të jem gati. Në Wimbledon kam shumë kujtime dhe dua t’i përjetoj sërish vitin tjetër”, tha zvicerani.

“Kam ende një rrugëtim të gjatë deri në rikthimin në fushë, por gjërat po ecin mirë. Nuk dua të nxitohem, kam kohë, ndërkohë që deri në janar situata mund të ndryshojë sërish. Ndaj dua të jem gati për vitin tjetër”, tha Federer.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments