No menu items!
Ballina KRYESORE Derbi i madh i besohet Dardan Çakës

Derbi i madh i besohet Dardan Çakës

Paraqitja e mirë në ndeshjen Prishtina – Drita në kuadër të javës së 30-të ka bërë që gjyqtarit të ri dhe perspektiv Dardan Çaka t’i besohet edhe derbi më i madh në futbollin e Kosovës, Drita-Gjilani, që do të zhvillohet të shtunën në Gjilan. Kjo ndeshje është e rëndësisë së jashtëzakonshme për të dyja skuadrat, të cilat janë në garë për titull të kampionit kur kanë mbetur edhe tri xhiro deri në mbyllje të kampionatit. Ndërkohë, ndeshja tjetër interesante ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës, që do të zhvillohet në Suharekë iu ka besuar Gramos Shalës. Do theksuar se FFK në tri javët e fundit ka vendosur që në çdo ndeshje të jenë nga gjashtë gjyqtarë. Pra, që nga kjo fundjavë në fushë do të jenë edhe gjyqtarët pranë portave. E gjithë kjo është bërë që gjyqtarët të kenë sa më pak gabime gjatë një ndeshjeje./Futbolli.info

Më poshtë zyrtarët e ndeshjeve të javës së 31-të

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments