No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zeneli në top-formë, shënon sërish në miqësore

Zeneli në top-formë, shënon sërish në miqësore

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli po dëshmon dita-ditës se është duke u kthyer në top-formë pas lëndimit që e la për shumë muaj jashtë fushës së gjelbër.

Zeneli shënoi edhe sot në miqësoren që skuadra e tij Reims e fitoi kundër Rouen, me rezultat 3:0.
Në dy ndeshje Zeneli ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar një asistim.

Forma e tij i gëzon edhe tifozët dardanë, duke pasur parasysh faktin se Kosovën në shtator e presin ndeshjet e para të edicionit të ri në Ligën e Kombeve, derisa në tetor ndeshj e shumë pritur kundër Maqedonisë së Veriut në gjysmëfinale të “play-off”-it për Evropian.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments