No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Theu karantinën 48-orëshe, basketbollisti dënohet me izolim shtesë

Theu karantinën 48-orëshe, basketbollisti dënohet me izolim shtesë

Situata te skuadra e Houston Rockets nuk është aspak e mirë. Pas lajmit se Russell Westbrook ka dalë pozitiv me koronavirus dhe se James Harden ende nuk ka mbërritur në Orlando, mësohet se një basketbollist i ekipit teksan ka thyer regullat.

Ai është braziliani Bruno Caboclo, i cili ka thyer rregullat e protokollit të sigurisë të Covid-19 të vendosura nga NBA. Ai nuk ka respektuar karantinimin 48-orësh që çdo lojtar duhet të bëjë pas mbërritjes në kampusin e “Walt Disney World” në Florida.

Ai ka dalë më herët nga dhoma e tij e hotelit dhe për këtë veprim është dënuar. NBA ka vendosur të dënojë lojtarin me 8 ditë izolim suplementar për këtë thyerje të rregullores, duke bërë që Caboclo të mos stërvitet me skuadrën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica vazhdon të përforcohet

Drenica bën merkato sërish në Shqipëri. Pasi mori Donald Rapon nga Laçi, Behar Ramadanin nga Vllaznia dhe Dionis Çikanin...

Puthi stemën e Juventusit, Vidal ka një shpjegim për tifozët e Interit

Mesfushori i Interit, Arturo Vidal, ishte në qendër të vëmendjes mbrëmjen e djeshme në derbin e Italisë. Kiliani përveç se shënoi golin...

Revolucion total te Interi, ndryshohet emri dhe logo e klubit!

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë...

Chiellini: Interi na dominoi plotësisht

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini ka folur për betejën e humbur ndaj Interit me rezultat 2-0 ku skuadra e Antonio Contes e...

Recent Comments