No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Suarez: Lautaro? Nëse vjen do e ndihmojmë të përshtatet shpejt

Suarez: Lautaro? Nëse vjen do e ndihmojmë të përshtatet shpejt

Luis Suarez ka thënë se sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, do të ishte i mirëpritur në Camp Nou, duke e quajtur një lojtar me të vërtetë shumë të mirë. Martinez vazhdon të jetë i lidhur me një transferim te Barcelona, për një marrëveshje që mund të arrijë në 70 milion euro, plus shërbimet e Junior Firpo.

Martinez mendohej se do të zëvendësonte Luis Suarezin si sulmuesin kryesor të Barçës, por Suarez pranoi se nuk ka asnjë problem nëse 22 vjeçari do të vinte në Katalonjë.

“Ai është një futbollist shumë i mirë, që ka treguar një nivel të lartë me fanellën e Interit”, tha Suarez për SPORT. “Nuk është e lehtë të transferohet në Itali nga Argjentina, por Lautaro ka treguar se nuk e kishte aspak problem dhe ka shkëlqyer. Ai është i ri dhe nëse vjen te Barcelona, do e ndihmonim të përshtatej sa më shpejt të ishte e mundur”, u shpreh bomberi uruguaian.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Recent Comments