No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Qëndrim Gashi kërkohet nga tri skuadra elitare të Kosovës dhe një evropiane

Qëndrim Gashi kërkohet nga tri skuadra elitare të Kosovës dhe një evropiane

Ylli i Lirisë, Qëndrim Gashi që gjysmën e sezonit të kaluar e kalojë në fanellën e Vushtrrisë, është një ndër lojtarët më të kërkuar nga skuadrat elitare të Superligës së Kosovës.

Gashi në një intervistë për arbresh.info, ka thënë se për të ky edicion ka qenë ndër më të mirët shkaku që i konkurrencës së ashpër për titull.

“Edicioni i këtij viti ka qenë dhe është një ndër edicionet më të mira në këto vitet e fundit në futbollin tonë, sepse ka pasur konkurrencë të ashpër për titull”, ka thënë Gashi.

Ndërsa, gjëja më e keqe sipas tij është mungesa e tifozëve, ngase derbit më të mëdha janë duke u zhvilluar me dyer të mbyllura.

“Mund të them se gjëja negative e këtij edicioni është paraqitje e Covid-19, për shkak se mungojnë tifozët në stadiume dhe ndeshjet më interesante janë duke u zhvilluar pa tifozë”, ka shtuar Gashi.

I pyetur për të ardhmen, Gashi theksoi se synimi kryesor mbetet të luaj në Evropë. “Synimi im kryesor në të ardhmen është që të luaj në Evropë”, ka deklaruar ylli i Lirisë. Gashi në fund zbuloi se kërkohet nga tri skuadra elitare dhe një skuadër nga Evropa, kurse gjatë ditëve në vazhdim do e merr vendimin përfundimtar.

“Për momentin jam në pushime dhe po punoj maksimalisht që të jem i gatshëm për sezonin e re. Kontrata ime me Lirinë ka përfunduar, ndërsa jam në bisedime me tri skuadra nga Superliga e Kosovës dhe një jashtë vendit. Gjatë ditëve të ardhshme do e vendos të ardhmen”, ka pohuar Gashi.

Gashi gjithashtu ka qenë në të gjitha grupmoshat e Përfaqësueses së Kosovës, pra me U15, U17, U19 dhe U21.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments