No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Platini: Dybala një yll, CR7 një kampion

Platini: Dybala një yll, CR7 një kampion

Paulo Dybala bashkohet me Michel Platini, në kuotën e 224 ndeshjeve me Juventusin. Lidhur me këtë ish presidenti i UEFA-s, Michel Platiini ka folur në “Gazzetta dello Sport”: “Më pëlqen Dybala dhe është mjaft mirë me Ronaldon. Ne jemi të ndryshëm, gjithsesi. Unë kam qenë një “10-she”, e ai luan në të gjithë repartin e më gjerë. Por, Dybala është një yll i vërtetë. Avokati (Agnelli i vjetër) nuk jeton më, por mund të konfirmoj se çfarë do të mendonte për Paulo Dybalan. Nëse atij i pëlqente shumë Sivori, mendoj se do ta kishte vlerësuar shumë edhe Dybalan. Argjentinasi është shumë i mirë në fushë, një djalosh me fytyrë të bukur. Ai është edhe një person i pashëm”, ka theksuar Platini..

Ne do të flasim për konceptin e “trashëgimisë” edhe një herë, sepse Michel Platini, si gjithë të mëdhenjtë, pretendon për veten e tij një rol në historinë e Juves, që objektivisht Paulo Dybala ende nuk e ka. Lidhur me një krahasim mes të dyve, francezi shton: “Shifrat janë një gjë, por ne jemi të ndryshëm. Unë gjithmonë i shmang krahasimet. Dybala duket si unë? Jo, sepse e kam parë shumë herë. Unë jam Platini dhe ai është Sivorì. Është një sulmues, që mund të luajë kudo. Unë isha mesfushor dhe shënova shumë gola. CR7? Ai është një kampion i shkëlqyeshëm, që zgjidh ndeshjet, ka luajtur për një kohë të gjatë në nivele të larta. Me Dybala përshtatet mjaft mirë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments