No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milani paguan 3.5 mln euro, Kjaer qëndron kuqezi!

Milani paguan 3.5 mln euro, Kjaer qëndron kuqezi!

Lajmi ishte në ajër që prej ditës së djeshme, por tani zyrtarizimi ka mbërritur edhe në faqen zyrtare të Milanit: Simon Kjaer blihet përfundimisht nga klubi kuqezi për shifrën 3.5 milionë euro nga Sevilla. Mbrojtësi 31-vjeçar danez do të vazhdojë të veshë fanelën e “Djallit” edhe për sezonet në vijim.

“AC Milan njofton se ka ushtruar opsionin për blerjen përfundimtare të shërbimeve sportive të Simon Kjaer nga Sevilla FC. Futbollisti danez ka nënshkruar një kontratë me klubin AC Milan deri më 30 qershor 2022”.

Ish-mbrojtësi i Palermo, Wolfsburg dhe Roma ka luajtur këtë sezon 13 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës së Italisë, duke mos harruar që u transferua në Itali në muajin janar pas aventurës së tij të shkurtër te Atalanta ku nuk pati hapësira.

Konfirmimi i këtij operacioni ka ardhur sidomos nga Rangnick, profesori gjerman që do të vijë në drejtimin e Milanit. Edhe pse me një moshë të madhe, eksperienca dhe lidershipi i kapitenit të Danimarkës do të shërbejë për më të rinjtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments