No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lampard: Kemi vuajtur gjatë këtij sezoni, përfituam nga barazimi i United

Lampard: Kemi vuajtur gjatë këtij sezoni, përfituam nga barazimi i United

Chelsea arriti të marrë një fitore 1-0 kundër Norwich, ekip që ka rënë zyrtarisht nga Premier League. Pritej një fitore me goleadë e Bluve të Londrës, por djemtë e Lampard u mjaftuan me vetëm një gol në fundin e pjesës së parë nga Olivier Giroud.

Lampard u shpreh se çdo fitore vlen tre pikë dhe është e rëndësishme, sidomos pasi Manchester United la dy pikë në barazimin 1-1 ndaj Southampton. “Të gjithë e pamë ndeshjen dhe nuk mendoj se është e nevojshme të thuhet se ne duhet të përfitonim nga barazimi i Manchester United.

Ne e dimë që kur vjen një moment i tillë ku mund të përfitosh, duhet ta shfrytëzosh. Fatmirësisht e bëmë këtë gjë, por në momente të tjera gjatë sezonit, nuk kemi qenë të suksesshëm”, u shpreh strategu anglez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Devolli flet për fazën përgatitore, përforcimet e janarit si dhe objektivat e klubit

Drenica është njëri ndër klubet që ka pësuar më së shumti ndryshime në afatin kalimtar të janarit. Pikërisht për këtë arsye, kryetrajneri i kësaj...

Premtimet e Armand Dukës dhe Agim Ademit në futboll për 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Fubollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Fubollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e...

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Recent Comments