No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Klaus Gjasula firmos me klubin e njohur gjerman!

Klaus Gjasula firmos me klubin e njohur gjerman!

Pasi mbylli aventurën e tij me Padeborn (skuadra ra në Bundesliga 2) mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Klaus Gjasula ka firmosur sot me ekipin e ri, pasi kreu vizitat mjekësore.

Sipas “Sport 1” bëhet fjalë për klubin legjendar Hamburg, që këtë sezon shpërdoroi gjithçka dhe nuk arriti të ngjitej në Bundesliga. Kështu, mesfushori kuqezi ka firmosur për dy vite me Hamburg dhe objektivi sigurisht që është vendi i parë.

Edhe Fortuna Dusseldorf u interesua për 30-vjeçarin, por ky i fundit pranoi ofertën e Hamburg, më e mirë ekonomikisht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments