No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola "thumbon" Mourinhon dhe Kloppin: Jam gati t’u mësoj rregullat e "Fair-Play"-it...

Guardiola “thumbon” Mourinhon dhe Kloppin: Jam gati t’u mësoj rregullat e “Fair-Play”-it financiar

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, u shpreh se mirëpret që Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp ta telefonojnë për t’i mësuar atyre rregullat e FFP (financial fair play). Si Mourinho ashtu dhe Klopp e quajtën skandaloz vendimin e CAS, për të mos e përjashtuar Manchester City nga arena ndërkombëtare pasi kishte shkelur rregullat. CAS vendosi që City të paguajë 10 milionë euro gjobë.

“Nëse ata dëshirojnë të bisedojnë me mua për këtë çështje unë jam këtu. Vendimi u morr nga 3 gjyqtarë të pavarur dhe ishte i qartë. Por nëse duan sqarime, ata e kanë numrin tim të celularit, të më telefonojnë dhe do t’ua shpjegoj. Nuk është ndonjë problem i madh. Gjithsesi, vendimi ishte i qartë dhe besoj se ata vetë nuk duan ta diskutojnë këtë gjë”, tha Guardiola për “Sky News”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Vedat Muriqi ‘hero’, e dërgon Lazion në çerekfinale të Kupës së Italisë

Lazio ka shënuar fitore ndaj Parmas me rezultat 2-1 në kuadër të 1/16 të Kupës së Italisë, duke kaluar në çerekfinale.

Malisheva i vë zjarrin merkatos në futbollin kosovar

Skuadra pretendente për inkuadrim në Superligë sapo ka zyrtarizuar shtatë super përforcime, shkruan Olle. Lajmi për Viktor Kukën që...

Rashkaj bëhet me skuadër të re

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj ka nënshkruar kontratë me klubin e tij të ri. Rashkaj do të...

Recent Comments