No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City bën detyrën ndaj Bournemouth, super Kane i dhuron fitoren Tottenhamit

City bën detyrën ndaj Bournemouth, super Kane i dhuron fitoren Tottenhamit

Manchester City ka mundur 2-1 Bournemouth në javën e 36-të të Premier League. Të dy golat që kanë vendosur ndeshjen janë realizuar në pjesën e parë.

David Silva (6′) dhe Gabriel Jesus (39′) kanë shënuar për Qytetarët. Brooks (89′) ka qenë autori i golit të miqve.

City mbetet në vendin e dytë me 75 pikë, ndërsa Bournemouth në të 18-in me 31.

Fitore edhe për Tottenham-in e Mourinho-s që ka mposhtur 2-1 Newcastle në transfertë. Son ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 27-të, ndërsa Ritchie ka barazuar përkohësisht për vendasit në të 56-ën.

Spurs janë kthyer në avantazh dhe kanë siguruar tri pikët me Kane, i cili ka realizuar një dygolësh në minutën e 60-të dhe të 90-të. Kjo fitore e ka çuar Tottenham vetëm një pikë larg zonës europiane të renditjes kur kanë mbetur edhe dy ndeshje nga fundi i kampionatit.

Është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja mes Burnley-t dhe Wolves. Miqtë kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 76-të me Jimenez, ndërsa vendasit kanë barazuar në të 76-ën me një penallti të Wood.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments