No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Arsenal përmbys Liverpoolin

Arsenal përmbys Liverpoolin

Arsenal ka mposhtur 2-1 me përmbysje Liverpool-in në javën e 36-të të Premier League.

Ka nisur gjithçka mirë për kampionët e Anglisë, që kanë kaluar në avantazh në minutën e 20-të me Mane.

Reagimi i Topçinjve ka ardhur në harkun e 12 minutave falë dy gabimeve të miqve.

Një top i humbur nga Van Dijk i ka dhënë mundësinë Lacazette-s të barazojë ndeshjen në minutën e 32-të.

Gabimi tjetër i Të Kuqve ka ardhur nga portieri Alisson dhe ka çuar te goli i përmbysjes i shënuar nga Nelson.

Arsenal ngjitet në vendin e nëntë dhe shkon përkohësisht tri pikë larg zonës Europa League dhe gjashtë larg zonës Champions League kur kanë mbetur edhe dy ndeshje nga fundi i kampionatit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments