No menu items!
Ballina SPORTE TJERA “Ai do të pendohet që ka firmosur me Ferrarin”

“Ai do të pendohet që ka firmosur me Ferrarin”

Spanjolli Carlos Sainz e ka nisur mirë sezonin 2020 të Formula 1 me makinën McLaren (13 pikë pas dy garave të para). Vitin tjetër ai do të garojë me Ferrarin, por ndoshta spanjolli nuk ka bërë lëvizjen e duhur, duke parë problemet që ka makina italiane këtë sezon.

“Sainz, nga gara në garë, po afrohet drejt formës së tij më të mirë. Unë e kuptoj se çdo pilot në Formula 1 është i lumtur kur piloton një Ferrari, por ai mund të mos ndihet komod aty, duke parë gjendjen e makinës italiane”, tha Robert Doornbos, ish-piloti holandez i Minardit në F1.

“Kam frikë se Sainz do të pendohet për zgjedhjen që ka bërë, pasi McLaren po kthehet në majën e Formula 1, ndërsa Ferrari është shumë pas. Makina italiane ka shumë probleme që nuk po arrin t’i zgjidhë”, tha Robert Doornbos, që ka pilotuar në Formula 1 në vitet 2005-2006.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments