No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ylber Ramadani në top-formë, shënon sërish

Ylber Ramadani në top-formë, shënon sërish

Mesfushori kosovar i Kombëtares Shqiptare, Ylber Ramadani, gjeti rrugën e rrjetës me skuadrën e Vejles në kampionatin danez.

Në minutën e 57-të, ish-mesfushori i Partizanit, Ferizajt e Prishtinës, lëshoi një predhë nga distanca.

Gjuajtja e tij ishte qendrore, por për fatin e mirë të shqiptarit, i shpëtoi portierit nga duart dhe përfundoi në rrjetë duke i dhënë avantazhin Vejles 1:0.

Në radhët e klubit danez që udhëheq kampionatin aktivizohen dy shqiptarë, Muçolli dhe Ramadani.

Ndërkohë, mbrojtësi Arlind Ajeti ndodhet në stol.

Kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi, vlen të theksohet se ekipi i shqiptarëve ka siguruar rikthimin në elitën e futbollit danez, duke siguruar vendin e parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U shkarkua por Lampard merr lëvdata nga pronari i klubit

Është zyrtare! Chelsea e ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Me këtë rast, presidenti Roman Abramovich donte ta falënderonte ish-kapitenin për punën e bërë, duke...

FBK vendos që “Final 8” të luhet në Suharekë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim të ri për ‘Final 8’ të Kupës së Kosovës. Fillimisht ishte paraparë që kjo ngjarje e madhe...

Spanja po përgatitet që ndeshjen me Kosovën ta luajë në territorin e saj

Gazeta e njohur spanjolle, Marca, ka shkruar sërish për ndeshjen e futbollit në mes të Spanjës dhe Kosovës. Ndeshja do të luhet më 31...

Lampard shkarkohet, ja kush pritet ta zëvendësojë në bankinën e Chelseat

Frank Lampard është vendosur të shkarkohet nga roli i tij si trajner i Chelsea, pasi e ka udhëhequr skuadrën londineze për pak më shumë...

Recent Comments