No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sezoni financiar i Barçës, 100 milionë euro humbje

Sezoni financiar i Barçës, 100 milionë euro humbje

Buxheti i Barçës për sezonin 2019-20 ishte 1.047 miliardë Euro. Pavarësisht se ishte një shifër e që nuk ishte parë kurrë në botën e sportit, Barça jo vetëm që ishte në rrugën e duhur për ta përmbushur atë, por pretendonte të arrinte 1.1 miliardë të ardhura. Në fakt, ky ishte projeksioni i vitit. Dhe pastaj erdhi virusi. Tre muaj e gjysmë me dyqanet dhe Muzeun të mbyllur, pa turistë për “Tour Experience”, pa të ardhurat e siguruara nga qiratë në mitikun “Camp Nou” dhe, çfarë është edhe më e keqja, 6 ndeshje pa tifozë në stadium, të ardhurat kanë rënë në mënyrë drastike.

Ulja 12% e pagës së futbollistëve ka qenë një ndihmë e madhe për të ndaluar humbjet. Shitja e fundit e Arthur Melos për 80 milionë dhe fitimi i gjyqit ndaj Neymarit e lejon Barçën ta mbyllë sezonin me me rreth 100 milionë euro humbje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Muriqi: Shpresoj të shënoj edhe më shumë gola

Vedat Muriqi ka folur pas fitores ndaj Parmas në kuadër të Coppa Italia të cilën ishte bërë protagonist. Muriqi...

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Recent Comments