No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Serie A merr vendim për tifozët

Serie A merr vendim për tifozët

Seria A beson se mund t’i hapë stadiumet pjesërisht për tifozët përpara fundit të sezonit. 20 klubet e kampionatit italian u mblodhën në një asamble ku diskutuan mundësinë e lejimit të një numri të caktuar tifozësh në stadiume përpara përfundimit të sezonit.

“Një protokoll i detajuar do ti dërgohet në orët në vazhdim presidentit të federatës italiane të futbollit Grabiele Gravina. Seria A shpreson që secili klub të ketë mundësinë e rihapjes së stadiumit për një numër të caktuar tifozësh në raundin e fundit të ndeshjeve”, lexohet në deklaratën e Serisë A.

Ky vendim erdhi edhe pas problemeve që rrjeti televiziv “Sky” po has në pagimin e të drejtave televizive të Serisë A.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp mahnitet nga Alisson, lavdëron edhe Shaqirin

Jurgen Klopp ka lavdëruar cilësitë e portierit të Liverpool, Alisson. Ai ka folur edhe për vlerën që ka Xherdan Shaqiri gjatë mbrojtjes së titullit...

Torino zyrtarizon trajnerin e ri, emëron një mjeshtër mbijetese

Davide Nicola është trajneri i ri i Torinos, i cili zëvendëson të shkarkuarin Marco Giampaolo. Gjithçka është zyrtare dhe për Nicola do...

I jashtëzakonshmi Granit Xhaka

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën...

Kapiteni i Kosovës U-19 në pritje të debutimit në Superligën turke

Veton Tusha në fillim të muajit bëri hapin e madh në karrierë. Nga Vardari i Shkupit kompletoi transferimin te Denizlispori, skuadër që...

Recent Comments