No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mourinho: Katastrofë! Vendimi për Cityn i turpshëm

Mourinho: Katastrofë! Vendimi për Cityn i turpshëm

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho, ka folur në lidhje me vendimin e CAS për të hequr dënimin ndaj Manchester City-t. Numri një i “Spursave” mendon se është një vendim shumë i turpshëm dhe se nuk e kupton se pse u vendos në këtë mënyrë.

“Një vendim i turpshëm. Mendoj se nëse City nuk është fajtor dhe të dënohet me disa miliona, është e turpshme. Nëse je i pafajshëm, nuk dënohesh. Në krahun tjetër, nëse janë fajtor duhet të dënohen.

“E turpshme e gjitha kjo, në të gjitha rastet vendimi i CAS-it është një katastrofë e vërtetë. Nuk po them se Manchester City është fajtor, po them se nëse janë të pafajshëm nuk duhet të paguajnë, qoftë dhe një paund. E di se paratë për Man City janë shumë të papërfillshme, por po flasim në parim”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments