No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA Lopes zhgënjeu, largimi nga Sevilla i sigurt

Lopes zhgënjeu, largimi nga Sevilla i sigurt

Në vitin e parë te Sevilla, Rony Lopes mund të konsiderohet zhgënjim. Sulmuesi portugez nuk ka patur besimin e trajnerit Lopetegui, i cili e ka akvitivizuar në total 680 minuta në 15 ndeshje ndaj dhe rrugët mes tyre në fund të sezonit pritet të ndahen përfundimisht.

Për 24-vjeçarin shihet mundësia e rikthimit në kampionatin francez, aty ku ka bërë më mire me Lille dhe Monaco. Nice ka shprehur interesim për sulmuesin anësor, por nuk mund të arrijë shumën 20 mln euro, që kërkon Sevilla. Një mundësi për akord është edhe huazimi i lojtarit me opsion blerjeje pas 2 sezonesh për afro 13-15 mln euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments